Drzwi aluminiowe - wygląd także ma znaczenie

Drzwi wejściowe powinny charakteryzować się dobrą jakością. Z pewnością stanowią swoistą „bramę” do domu, który jest bezpieczną, rodzinną przystanią. Powinny zatem być trwałe, odporne na ingerencje z zewnątrz i bezpieczne. Dobre drzwi wejściowe izolują od złych czynników, jak hałas i zimno. Jednak to dobry design stanowi o atrakcyjności i staje się wizytówką domu.

Możliwości aluminium

Drzwi wejściowe aluminiowe są szeroko kojarzone jako element budynków użyteczności publicznej, gmachów szkół lub zakładów pracy. Warto zastanowić się dlaczego ten materiał jest wybierany przy przewidywaniu sporych obciążeń i dużej „używalności”. Na odpowiedź składają się wysokie parametry jakościowe. Biorąc pod uwagę trwałość, nieprzepuszczalność, dźwiękoszczelność i bezpieczeństwo można być pewnym odpowiedniego standardu. Stąd wniosek o szerokim zastosowaniu drzwi wejściowych aluminiowych w uczęszczanych lokalizacjach. Jednak co z estetyką, która szczególnie ważna jest w domach prywatnych?

Estetyka aluminium nie zamyka się w gładkości i szarości. Dzisiejsze możliwości techniczne pozwalają na gamę kolorów, które pokryją drzwi wejściowe aluminiowe. Uzyskuje się je malowanie proszkowym, anodowaniem lub zastosowaniem okleiny, która może imitować ciekawe choć gorsze jakościowo materiały, jak różne rodzaje drewna. Aluminium można łatwo kształtować. Dowodem na to twierdzenie jest popularność profili aluminiowych lub wielu narzędzi codziennego użytku pochodzących z aluminium.

Od samolotu do drzwi

Technologie niegdyś wykorzystywane w przemyśle lotniczym coraz śmielej wkraczają do zastosowań codziennych, użytkowych. Nie inaczej jest z aluminium. To, co niegdyś kojarzyło się wyłącznie z wielkimi konstrukcjami, jak sceny itp. teraz znajduje zastosowanie w domach. Drzwi wejściowe aluminiowe są oczywiście wypełniane materiałem izolującym, rodzajem twardej pianki, jednak na zewnątrz można je kształtować zgodnie z wymogami estetyki i nowoczesnego designu.

Dla ceniących wygląd retro, elementy wklęsłe i wypukłe mogą nawiązywać do stolarki sprzed wieku, lecz mimo to zachować właściwości odpowiadające wymogom XXI wieku. Dla miłośników nowoczesnych stylizacji można wybierać spośród geometrycznych wzorów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here