Czy ten komputer można uratować?

0
397

Laptopy stały się nieodłączną częścią naszego życia. Służą nam do pracy, rozrywki, rozwoju. W tych niewielkich urządzeniach często zaklęta jest wiedza całego świata. Do tego przechowujemy na nich nasze dane, dokumenty, zdjęcie, filmy. Są naszymi powiernikami. Nic dziwnego, że w chwili, w której szwankują, czujemy dyskomfort. Czy uszkodzenie laptopa zawsze wiąże się z koniecznością wymiany sprzętu?

Nie pogarszaj sytuacji

To, w jakim stanie ostatecznie będzie Twój komputer, w dużej mierze zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli zalejesz go jakimś płynem, bardzo ważne jest szybkie działanie. Przede wszystkim wyłącz sprzęt i odłącz go od prądu. Najprawdopodobniej nie wystarczy zaczekać doby aż wyschnie czy obłożyć go ryżem. Jeśli ciecz przedostała się do wnętrza laptopa (np. poprzez klawiaturę) napraw laptopa Łódź przed uruchomieniem go. Jeśli nie masz wiedzy i doświadczenia, nie rób tego samodzielnie, bo możesz sprowokować zwarcie i w efekcie spalić płytę główną. Specjaliści z serwisu sprawdzą sprzęt pod każdym kątem i zadbają o to, aby dokonać niezbędnych napraw, a jednocześnie chronić zgromadzone przez Ciebie dane.

Podobnie sytuacja wyglądać będzie, jeśli laptop upadnie lub uderzysz nim o jakąś twardą powierzchnię. W tym przypadku o ewentualnej usterce dowiesz się w chwili, gdy będziesz próbować go uruchomić. Jeśli odmówi współpracy, nie próbuj włączać go „na siłę”, nie trzęś nim, nie rzucaj. Warto oddać go do serwisu, bo – być może – nie wszystko jeszcze stracone.

Uszkodzenie matrycy

Bardzo często dochodzi również do uszkodzenia ekranu w laptopach. Jeśli stanie się tak również z Twoim komputerem, nie rozkładaj bezradnie rąk. Nie musisz też szukać od razu nowego sprzętu. Napraw laptopa Łódź https://medicphone.pl/serwis-laptopow-lodz/ oddając go do profesjonalnego serwisu. Specjaliści zatroszczą się o cały sprzęt i sprawdzą, jak poważne są uszkodzenia, a następnie spróbują je naprawić.

Postaw na dobry serwis

Wiele osób uważa, że laptopów nie opłaca się naprawiać. Uważają, że koszty serwisu często przewyższają cenę nowego sprzętu. Zdarza się to bardzo rzadko, ale dlatego właśnie dobrze jest postawić na rzetelny serwis, który będzie informować Cię o każdym kroku i wszystkich możliwościach. Jednym z takich miejsc jest Medicphone, gdzie pracują specjaliści najwyższej klasy, dla których praca z komputerami, smartfonami i innymi sprzętami elektronicznymi to prawdziwa pasja. Nie dość, że poinformują Cię o diagnozie, przedstawią też możliwe rozwiązania, a także skonsultują z Tobą kwotę, do której zdecydujesz się naprawić swój sprzęt.

Eksperci oszacują także czas naprawy danego laptopa. To serwis, który współpracuje z najlepszymi dostawcami części wymiennych do komputerów. Dzięki temu, nie będziesz musiał czekać na swój sprzęt tygodniami czy miesiącami. Warto mieć również na uwadze to, że wiele profesjonalnych serwisów oferuje na czas naprawy wypożyczenie sprzętu zastępczego. Dzięki temu nie będziesz pozostawiony bez dostępu do internetu czy możliwości pracowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here