wizyta u seksuologa

Seksuolog to specjalista, który zajmuje się seksualną sferą swoich pacjentów – zarówno jeśli chodzi o psychikę, jak i ciało. Udziela porad z zakresu zapobiegania ciąży, higieny intymnej czy tożsamości płciowej. Specjalizuje się również w problemach ze wzwodem lub osiągnięciem orgazmu. Chociaż większości osobom wizyta u seksuologa wydaje się dosyć krępująca, często jest niezbędna, aby prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne oraz dbać o zdrowie swoje oraz partnera. Kiedy warto umówić się na konsultację z tym specjalistą i czego można spodziewać się po pierwszym spotkaniu?

Kiedy udać się do seksuologa?

Seksualność to bardzo ważny aspekt życia każdego człowieka. Ma ona bezpośredni wpływ na relacje między ludźmi oraz psychikę. W przypadku niepokojących objawów wizyta u seksuologa może przynieść ogromne korzyści, niezależnie od wieku i płci pacjenta. Kiedy warto skorzystać z pomocy tego specjalisty? O fachową poradę mogą poprosić osoby dopiero rozpoczynające współżycie, które zastanawiają się jaki środek antykoncepcji będzie dla nich odpowiedni. Problemem, z którym warto się zwrócić do lekarza jest także dyskomfort podczas współżycia – wynikający z bólu, lub też całkowitej niemożności odbycia stosunku płciowego, co zazwyczaj świadczy o chorobie nazwanej pochwicą. Do innych popularnych zaburzeń wymagających profesjonalnego podejścia należą zaburzenia erekcji, w tym niepełna erekcja, zanikająca lub jej całkowity brak oraz zaburzenia wytrysku, na przykład, gdy jest opóźniony lub przedwczesny. Specjalista zajmuje się też problemami z ustaleniem tożsamości płciowej, uzależnieniem od seksu czy awersją do zbliżeń. Niejeden związek został uratowany, ponieważ para poszukała pomocy u seksuologa ze względu na niesatysfakcjonujące współżycie, które pod wpływem skutecznych porad uległo znacznej poprawie.

Jak wygląda pierwsza wizyta u seksuologa?

Na konsultację z seksuologiem można udać się indywidualnie lub wraz z partnerem. Pomoc tego specjalisty obejmuje nie tylko aspekty fizjologiczne, ale też psychiczne, emocjonalne czy psychoseksualne. Często okazuje się, że przyczyną problemów jest nieodpowiednia komunikacja lub brak okazywanych uczuć w życiu codziennym. Pierwsza wizyta u specjalisty zazwyczaj polega na zebraniu wywiadu. Lekarz może więc pytać o życie erotyczne, ale nie tylko – także o stan zdrowie, przebyte urazy czy choroby. Zwłaszcza nadciśnienie i cukrzyca oraz regularne przyjmowanie niektórych leków to czynniki, które mogą negatywnie wpływać na życie seksualne. Jeżeli seksuolog Warszawa podejrzewa, że przyczyną bolesnych stosunków jest wada budowy narządów płciowych, może zlecić wykonanie badań ginekologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here