czym okryć niemowlaka podczas snu?

Kompletując wyprawkę dla maluszka, powinniśmy obowiązkowo zaopatrzyć się w rzecz, którą będziemy przykrywać naszą pociechę. Jest to niezbędny element, ponieważ grzeje, otula, uspokaja i pomaga maluszkowi zasnąć. Co wybrać najlepiej? Rodzaj okrycia zależy od wieku dziecka.

Otulacz dla noworodka

Noworodek jest przyzwyczajony do warunków, w których przebywał przez 9 miesięcy. Mowa tutaj o brzuchu mamy, w którym było ciepło, bezpiecznie i komfortowo. Po urodzeniu noworodek, musi przestawić się i nauczyć funkcjonować w warunkach dla niego kompletnie obcych, innych. Żeby mu to ułatwić, powinniśmy kupić specjalny otulacz. Dzięki niemu maluch stopniowo będzie się oswajał z otoczeniem.

Noworodek, który znajduję się w otulaczu jest spokojny, jego sen również. Noworodki, gdy wybudzają się z drzemki, dochodzi do efektu Moro, czyli niekontrolowanych wyrzutów rączek w górę. Otulacz zminimalizuje wystąpienie tego problemu.

Śpiworki i otulacze dla niemowląt

Śpiworek dla niemowlaka

W momencie, gdy nasz maluch wyrośnie z otulacza i stanie się on za mały dla niego, warto rozważyć zakup śpiworka. Śpiworek dziecięcy zapobiega odkrywaniu się dziecka, podczas snu. To ważne, jeżeli w pomieszczeniu panuję niższa temperatura. Dziecko dzięki niemu się nie wyziębi. Dziecko bardzo szybko przyzwyczaja się do spania w śpiworku i chętnie z niego korzysta.

Czym różnią się dostępne na rynku śpiworki? Główna różnica jest w materiale i grubości wypełnienia. Wybierając odpowiedni śpiworek dla naszego dziecka, zwróćmy uwagę na rozmiar. Nie poleca się kupowania śpiworka na wyrost, ponieważ taki będzie się plątał dziecku, przez co może się do niego zniechęcić. Z kolei za mały śpiworek będzie niewygodny. Będzie krępował niekontrolowane ruchy dziecka.

Z jakiego materiału powinien być śpiworek? Przede wszystkim powinien być wykonany z naturalnych tworzyw. Większość rodziców decyduje się na śpiworek bawełniany, jerseyowy lub z włókna bambusowego. Kolor i grafikę śpiworka, każdy rodzic musi wybrać sam.

Przeczytaj też: http://www.stylizara.pl/smoczki-dla-dzieci-jak-wybrac-najlepszy-smoczek/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here