peeling kawitacyjny
fot. pexels.com

Peeling to świetny sposób nie tylko na pozbycie się martwego naskórka, ale również i na to by twoja skóra nabrała blasku, stała się elastyczniejsza i bardziej jędrna! Doskonałym peelingiem, który pomoże ci osiągnąć te efekty oraz inne, jest peeling kawitacyjny! Sprawdź, na czym polega!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/cala-prawda-o-peelingu-kawitacyjnym/

Peeling kawitacyjny

Nazywany jest również kawitacją. To metoda oczyszczania skóry, którą wykonuje się w salonach kosmetycznych. Złuszcza ona skórę, ale wchodzi o wiele głębiej w nią, niż zwykłe peelingi, które stosowane są w domach. Działa również delikatnie, zatem nie masz się czego obawiać.

Peeling kawitacyjny opiera się na zjawisku kawitacji, a więc na zmniejszeniu ciśnienia i szybkiej zmianie z fazy ciekłej w fazę gazową. Przeprowadza się go na wilgotnej skórze, która w zetknięciu z ultradźwiękami tworzy mikropęcherzyki, które w następnej fazie ulegają rozpadowi. Wówczas stare komórki rogowe warstwy naskórka zostają rozbite.

Peeling kawitacyjny jest przeznaczony dla każdego typu cery, która wymaga od czasu do czasu złuszczenia. Poleca się go osobom, które mają trądzik, zarówno pospolity jak i różowaty, a także zaskórniki i wągry.

Przebieg zabiegu

Peeling kawitacyjny trwa od 30 do 60 minut, różni się początkiem i końcem, o których charakterze decyduje dany salon kosmetyczny. Na zabieg powinno się przyjść bez makijażu, a kosmetyczka oczyści skórę tonikiem lub żelem, czasem może dla wzmocnienia efektu wykonać również klasyczny peeling ziarnisty.

Na skórę następnie nakładane jest serum i rozpoczyna się zabieg szpatułką, która produkuje fale ultradźwiękowe. Zabieg nie jest bolesny, miejscowo może również łaskotać i nawet drapać. Całość przypomina masowanie wibrującą szczoteczką elektryczną. Powoli oczyszczane są poszczególne partie skóry, z których usuwany jest zrogowaciały naskórek.

Po zabiegu wykonuje się mikromasaż lub nakłada maseczkę nawilżającą. Skóra może być zaczerwieniona po zabiegu jeszcze jeden dzień, a do trzech tygodni należy ją chronić przed działaniem promieni słonecznych.

Przeczytaj też: http://www.stylizara.pl/lecznicze-kapiele-ziolowe/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here