Kilka faktów na temat leczenia bezpłodności

Posiadanie potomstwa to marzenie wielu par w Polsce. Niestety, nie wszyscy są w stanie osiągnąć pełnię szczęścia. Część par boryka się z problemem bezpłodności, która może mieć różne podłoże – genetyczne, hormonalne lub też wynikać z problemów ze zdrowiem psychicznym. całą pewnością stres nie służy płodności. Do problemów z zajście w ciążę przyczyniają się również choroby tarczycy oraz otyłość.

Polecana klinika leczenia niepłodności w Katowicach

Problem niepłodności można z powodzeniem leczyć za pomocą metod naturalnych, specjalnych leków lub też zabiegów. Warto podkreślić, że polecana klinika leczenia niepłodności znajdującą się w Katowicach zapewnia swoim pacjentom wsparcie i pomoc psychologiczną na każdym etapie leczenia. Pary mogą liczyć na nowoczesne i kompleksowe leczenie. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie. Na początku specjaliści przeprowadzają drobiazgowe badanie płodności. W przypadku kobiet wykonuje się cytologię oraz posiew z kanału szyjki macicy. Niezbędne okazuje się także badanie stężenia hormonów. W przypadku mężczyzn badana jest jakość nasienia.

Dla wielu par ostatnią deską ratunku okazuje się klinika niepłodności Katowice to miasto, w którym od ponad dziesięciu lat działa prywatny ośrodek dysponujący najlepszą kadrą medyczną oraz nowoczesnym sprzętem. Niektóre pary mogą się starać o dofinansowanie leczenia. Lekarz prowadzący na podstawie wyników badań oraz wywiadu podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu. W przypadku ciężkich chorób narządu rozrodczego zaleca się metodę in vitro Katowice to miasto, w którym przeprowadza się nawet kilkadziesiąt tego typu zabiegów w ciągu roku.

Jak przebiega zabieg in vitro?

Do zbiegu zapłodnienia pozaustrojowego trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim wskazana jest stymulacja hormonalna u kobiety, która ma na celu pobudzić komórki jajowe do wzrostu. W wyznaczonym dniu pobierane są dojrzałe już komórki jajowe. W warunkach laboratoryjnych następuje proces zapłodnienia. Sam zabieg przeprowadza klinika niepłodności Katowice to miasto, do którego przyjeżdżają pary z całej Polski. Nic w tym dziwnego, bowiem pacjenci tutejszej kliniki mogą liczyć na profesjonalną opiekę na każdym etapie leczenia. Pozostaje pytanie, jak bardzo skuteczna jest metoda in vitro Katowice plasują się w czołówce polskich miast, jeśli chodzi o sukcesy w leczeniu niepłodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here