diety na odchudzanie

Nieprawidłowa dieta może wywołać wiele bardzo poważnych schorzeń. W tym poradniku przeczytasz, z którymi chorobami najczęściej zmagają się Polacy i jak możne je leczyć. Poznaj szczegółowe informacje i zadbaj o zdrowie!

Choroby dietozależne – charakterystyka

Na występowanie tych chorób wpływa nieprawidłowe odżywianie. Obecnie wiele mówi się na temat prawidłowej diety, lecz statystyki są zatrważające. Polacy nadal popełniają duże błędy żywieniowe i nie zwracają uwagi na bilans kaloryczny czy ilość cukrów prostych w posiłkach. Kolejny problem to nadmierne spożycie szkodliwych tłuszczów trans i mała ilość witamin w codziennej diecie. Wszystkie te aspekty mają bardzo zły wpływ na zdrowie.

Nieprawidłowa dieta często wynika z natłoku obowiązków. Nie zawsze mamy czas na obliczanie bilansu kalorii czy makroskładników i długotrwałe gotowanie. Wtedy łatwo sięgnąć po fastfoody. Na szczęście istnieje zdrowa alternatywa. Doskonałą propozycją dla zabieganych może być catering dietetyczny https://afterfit-catering.pl/. Usługa polega na dostarczaniu zdrowych posiłków na cały dzień prosto pod drzwi mieszkania. Z tego rozwiązania korzysta coraz więcej osób.

Jakie choroby są zależne od diety?

Do bardzo poważnych i niestety powszechnych problemów należy otyłość. To stan, w którym tkanka tłuszczowa wynosi ponad 15% u mężczyzn i ponad 25% u kobiet. Natomiast wskaźnik BMI przy tym schorzeniu to minimum 30. To poważny stan, który poprzedza nadwaga. Wtedy należy konicznie zatroszczyć się o prawidłowe odżywianie, aby uniknąć groźnych powikłań.

Kolejny problem, który dotyka wielu Polaków to cukrzyca typu drugiego. W takim stanie zwiększa się stężenie glukozy we krwi. Ponadto choroba związana jest z insulinoopornością. Oznacza to, że tkanki nie są na tyle wrażliwe na insulinę, aby pobierały optymalną ilość glukozy. Warto nadmienić, że ten stan zazwyczaj nasila się stopniowo, nie dając charakterystycznych objawów. Zalecamy więc co jakiś czas badać stężenie glukozy.

Najgroźniejsze choroby, które wynikają z nieprawidłowej diety to niektóre nowotwory złośliwe. Natomiast właściwe wybory żywieniowe znacznie zmniejszają ryzyko zachorowania. To kolejny argument, dla którego warto rozważyć catering dietetyczny. Zdrowe mięsa, warzywa, owoce i wartościowe zamienniki słodyczy pozwolą Ci zatroszczyć się o organizm.

Jak zadbać o zdrowie?

Kluczowym aspektem jest zmiana nawyków żywieniowych i regularne spożywanie zdrowych posiłków. Dieta powinna być bogata w witaminy, a jednocześnie uboga w sól, tłuszcze trans i cukry proste. Warto również unikać używek, które przyczyniają się do groźnych chorób.

Zdrowe odżywianie będzie dużo łatwiejsze, jeśli postawisz na catering dietetyczny. Wówczas przestaniesz martwić się gotowaniem i będziesz mógł dostosować dietę do osobistych preferencji. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią opcję kaloryczną oraz menu pełne smacznych dań. Kolejnym atutem jest duża oszczędność czasu, który wcześniej przeznaczony był na gotowanie oraz zakupy spożywcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here