Rehabilitacja pourazowa

Niespodziewane kontuzje czy wypadki mogą przytrafić się każdemu. Wbrew pozorom nie są na nie skazane wyłącznie osoby czynnie uprawiające sport. Nawet podczas wykonywania codziennych czynności możemy nabawić się urazu, który znacząco utrudni nam funkcjonowanie. W takim przypadku najważniejsze jest to, aby błyskawicznie podjąć działania, pozwalające odzyskać sprawność po nabytej kontuzji i wrócić do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, rodzinnym, zawodowym. W związku z tym potrzebna jest jak najszybsza diagnoza, a następnie podjęcie niezbędnej do powrotu do zdrowia rehabilitacji.

Rehabilitacja pourazowa, co warto wiedzieć?

Celem rehabilitacji pourazowej jest jak najszybsze usunięcie pejoratywnych skutków zadziałania urazu, odzyskanie pełnej sprawności czy przywrócenie zakresu ruchów i umiejętności, które zostały utracone wskutek urazu. Rehabilitacja skierowana jest do osób, które utraciły sprawność nie tylko w wyniku urazów, ale także w wyniku chorób, przebytego leczenia, zdarzenia komunikacyjnego czy porażenia prądem. Jest to proces wielopłaszczyznowy i złożony. Polega na dobraniu indywidualnego zestawu zabiegów i ćwiczeń, które pomogą pacjentowi odzyskać zdrowie i utraconą funkcjonalność. Aby przyniosła oczekiwane rezultaty, musi zostać także odpowiednio wcześnie wdrożona i być jednym ze spójnych elementów zastosowanej procedury medycznej. Bardzo ważna jest także konsekwencja i ciągłość.

Rehabilitacja pourazowa – Warszawa

Rehabilitacja pourazowa w Warszawie oferuje dobrane do potrzeb pacjenta techniki masażu, kinezyterapii oraz zabiegi fizykoterapeutyczne – medihomecare.pl. Celem jest jak najlepsze uzyskanie rezultatów w rehabilitacji pourazowej. Rehabilitacja pourazowa w Warszawie oferuje między innymi kinezyterapię, która polega na leczeniu ruchem. Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą być wykonywane samodzielnie, jak i z pomocą doświadczonego terapeuty. Taka aktywność zwiększa siłę oraz elastyczność mięśni oraz przywraca i utrzymuje obszar ruchu w stawach. Wpływa także na czucie głębokie i ulepsza uwapnienie kości. Z kolei w fizykoterapii stosuje się bodźce. Światło, prądy, lasery, ultradźwięki, pole magnetyczne, oraz wysoka i niska temperatura mają niwelować obrzęki, stany zapalne łagodzić ból i pobudzać procesy odnowy biologicznej w organizmie człowieka.

Zastosowanie ma również terapia manualna, czyli odpowiednio dobrane do indywidualnych potrzeb pacjenta techniki masażu. Stanowią one klucz do powrotu do dawnej sprawności i służą do diagnostyki odwracalnych zaburzeń funkcjonowania stawów oraz mięśni. Ważne jest, aby w każdym przypadku skonsultować uraz z lekarzem i oddać się w ręce wykwalifikowanej kadry. Medi Home Care oferuje profesjonalną pomoc i szeroki wachlarz usług: https://medihomecare.pl/ uwzględniając każde potrzeby klienta. Zapewnia profesjonalną, kompleksową opiekę i rehabilitację w warunkach domowych, oraz konsultacje specjalistyczne. Oferuje wizyty pielęgniarskie i nieocenione wsparcie opiekunów medycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here