zielona herbata

Zielona herbata uznawana jest za jeden z najzdrowszych napojów świata. Miano najzdrowszej przysługuje specjalnemu rodzajowi herbaty – sproszkowanej matchy. Tym co wyróżnia ją na tle innych herbat jest sposób jej pozyskiwania, a także bogactwo naturalnych składników odżywczych, które posiada. Z czego wynika wyjątkowość tego naparu? Jakie są właściwości prozdrowotne zielonej herbaty? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/zielona-herbata-najzdrowszy-napar-swiata/ 

Zielona herbata – wyjątkowy napój zdrowotny 

Zbiory herbaciane polegają tradycyjnie na poddaniu pozyskanych liści herbaty suszeniu. Proces ten trwa do momentu uzyskania około 55% masy wyjściowej. Następny liście herbaty rozdrabniamy są i poddawane fermentacji. Proces ten zboża susz herbaciany w cenny polifenole. 

W przypadku herbaty zielonej, liście są świeżo zbierane oraz poddawane działaniu gorącej pary wodnej, co ma na celu zapobiegnięcie fermentacji, a proces suszenia następuje na końcu. Pozwala to na zachowanie dużych ilości cennych antyutleniaczy, z których najważniejszym jest EGCG– o działaniu 100 razy silniejszy niż witamina C oraz 25 razy silniejszym, niż witamina E. 

Czym wyróżnia się herbata zielona? 

Wyróżnia się ona przede wszystkim wysoką zawartością w silnych antyutleniaczy takich jak katechin oraz polifenol. Najaktywniejszym wspomnianym już wcześniej jest antyutleniacz EGCG. Pozostałe to flawonoidy, kwasy fenolowe oraz witaminy C i E. 

Innymi cennymi składnikami, które wyróżniają herbatę zieloną oraz nadają jej wyjątkowości to witamina K, potas, fosfor, glin, żelazo, magnez, mangan, krzem oraz jod. Napar z zielonej herbaty zawiera również kofeinę, olejki lotne, witaminy z grupy B, kumarynę, lecytynę oraz alkaloidy purynowe. 

Właściwości zielonej herbaty 

Zielona herbata jest na parę, który powinien być dołączony do codziennej diety. Z pewnością nie zaszkodzi, a może przyczynić się do zauważalne i poprawy zdrowia. Wpływ naparu z zielonej herbaty na funkcjonowanie organizmu został przebadany pod wieloma aspektami.

Badania te udowodniły między innymi następujące działania zielonej herbaty na nasz organizm: 

  • działanie neutralizujące szkodliwe wpływ wolnych rodników, co w praktyce oznacza działanie przeciwzapalne
  • spowalniające zdarzenie 
  • profilaktyka wielu chorób cywilizacyjnych
  • zahamowanie procesów neurodegeneracyjnych
  • wspomaganie pracy układu nerwowego
  • zapobieganie otyłości na drodze wielu mechanizmów
  • normalizacja poziomu lipidów we krwi
  • ograniczenie procesów nowotworzenia
  • pobudzenie metabolizmu węglowodanów i tłuszczów, aktywowanie proceaów termogenezy 

Zobacz też: http://www.stylizara.pl/woda-mineralna-idealne-nawodnienie-organizmu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here