Zainwestuj w ekologię – zainstaluj fotowoltaikę w swoim domu!

Zastanawiasz się nad instalacją fotowoltaiki w swoim domu? Przerażają Cię koszty tego przedsięwzięcia? Być może istnieje możliwość dofinansowania, a cały proces wcale nie jest trudny i kosztowny? Sprawdź co osiągniesz dzięki inwestycji w fotowoltaikę!

Fotowoltaika dla Twojego domu

Większość osób skarży się na duże kwoty wypisane na rachunkach za prąd czy gaz. Często nie mają pomysłu jak mogą uporać się z przesadnymi wydatkami i zaoszczędzić kilka groszy na energii. Tutaj pojawia się fotowoltaika dla domu. Innowacyjna instalacja pozwalająca na zmianę energii słonecznej na energię elektryczną. Proces jest bardzo prosty i nie wymaga większego w niego zgłębiania. Co powinno Cię interesować to korzyści płynące z korzystania z instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu. Po pierwsze taka instalacja zapewnia Ci uniezależnienie się od zewnętrznego dostawcy prądu i poleganie na własnej energii elektrycznej, którą wytworzą Twoje panele. Ponad to inwestycja zaczyna sama na siebie zarabiać, pozwalając Ci oszczędzić około 10 tysięcy złotych rocznie na rachunkach, a po około 8 latach zwrot kosztów instalacji i późniejszy brak opłat związanych z poborem prądu. Oprócz tego instalacja fotowoltaiczna jest przyjazna środowisku, ponieważ korzystasz z OZE, zapewniasz środowisku ulgę od dwutlenku węgla.

Dofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika jest bardzo drogą inwestycją, na szczęście istnieje wiele form dofinansowania, które mogą odciążyć Twój portfel w mniejszym lub większym stopniu. Formy dotacji to między innymi programy: „Mój Prąd 3.0” oraz „Czyste powietrze”, lokalne dofinansowania oraz dofinansowania od miasta. Każda miejscowość lub miasto może posiadać własny autorski program, który pomaga finansować instalację fotowoltaiczną. Wystarczy, że zainteresujesz się tematem, a na pewno uda Ci się znaleźć instytucję, która pomoże Ci w inwestycji. Rząd jest bardzo przychylny wobec fotowoltaiki, dlatego na dofinansowania przeznaczonych jest ponad 534 mln złotych. Niektóre pożyczki są bezzwrotne, musisz jednak spełniać pewne warunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here