Alzheimer dom opieki – gdzie szukać?

0
1268

Choroba Alzheimera jest jedną z najpopularniejszych chorób neurodegeneracyjnych na świecie. W krajach rozwiniętych gwałtownie rośnie liczba dotkniętych nią osób – szacuje się, że w 2050 roku będzie to problem dotyczący nawet co 85-tą osobę na naszej planecie. Niestety, opieka nad osobą zmagającą się z chorobą Alzheimera jest ogromnym obciążeniem dla jej bliskich i bardzo często przerasta ich możliwości. Najrozsądniejszym rozwiązaniem okazują się najczęściej dom opieki alzheimer. Dlaczego warto skorzystać z ich pomocy?

Dom opieki Alzheimer – dlaczego warto?

Decyzja o oddaniu bliskiej osoby – rodzica, dziadka czy członka rodziny – do domu opieki zazwyczaj związana jest z silnymi uczuciami. Nierzadko bliskim, którzy decydują się na taki krok towarzyszy poczucie winy za powierzenie opieki nad członkiem rodziny w obce ręce. Warto mieć jednak na uwadze, że w przypadku osoby cierpiącej na chorobę Alzheimera to właściwie sytuacja nieunikniona. Nawet najbardziej zaangażowana rodzina w pewnym momencie nie jest w stanie poradzić sobie z rosnącymi wyzwaniami, jakie sprawia stale pogarszający się stan zdrowia chorego. Oczywiście przed podjęciem takiej decyzji, warto skonsultować się z lekarzem i upewnić się, że nadszedł najlepszy moment na wykonanie tego kroku. Całodobowa, profesjonalna opieka to najlepsze co możemy zrobić dla bliskiego, najlepiej jeszcze zanim jego stan będzie stwarzał zagrożenie dla nas, członków naszej rodziny (zwłaszcza, jeśli masz dzieci) lub dla siebie samego.

Dom opieki Alzheimer – jak wybrać placówkę?

Czym się kierować, by wybrać placówkę, w której Twój bliski zmagający się z Alzheimerem będzie otoczony należytą opieką? Warto zwrócić uwagę m.in. na posiadane zezwolenia na prowadzenie domu opieki, wyposażenie ośrodka, liczbę zatrudnionych pracowników w zestawieniu z liczbą pensjonariuszy, czystość  i standard ośrodka, a także na lokalizację. Jednym z godnych polecenia ośrodków, szczególnie dla osób cierpiących na Alzheimera, jest Dom opieki Finezja, umiejscowiony w Działach Czarnowskich. Zapewnia on profesjonalną, kompleksową opiekę osobom w podeszłym wieku, w tym dotkniętych tą dolegliwością, a doświadczona załoga zapewnia odpowiednie traktowanie i zajęcia dostosowane do stanu seniora.

Bez wątpienia oddanie bliskiego cierpiącego z powodu Alzheimera do domu opieki, w którym będzie mu udzielana profesjonalna opieka przez całą dobę, jest jednym z najlepszych rozwiązań. Jeśli uda Ci się znaleźć odpowiednią placówkę, to możesz mieć pewność, że będzie tam zapewniane mu wsparcie, jakiego rzeczywiście potrzebuje w tym trudnym okresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here