Wędkarstwo w Minecraft

Minecraft gra, która uczy i bawi współczesne dzieci. Grono osób uważa, że Minecraft jest na tyle edukacyjną grą, że na lekcjach informatyki w szkołach dzieci powinny w niego grać. Ludzie przeciwni grom komputerowym zaraz zaczynają mówić, że gry wywołują agresję wśród dzieci, to jednak jest nieprawdą bo Minecraft uczy dzieci kreatywnego myślenia oraz przelewania swoich projektów z głowy wprost do tej ogromnej kwadratowej piaskownicy. Młodzi ludzie grający w Minecraft są nieświadomi, że z każdą minutą gry rozwijają się po przez zabawę.
Koncepcja gry polega na budowaniu wszystkiego na co ma się tylko ochotę. Żeby efektywnie konstruować dzieci muszą nauczyć się mądrze zarządzać materiałami, które posiadają, planując muszą brać pod uwagę na co starczy im surowców i podjąć się budowy tego co jest ważniejsze oraz na co posiadają niezbędne materiały.
Minecraft poza budowaniem wymaga od dziecka zadbania o żywność, którą trzeba karmić naszą postać. Na zrobienie pożywienia jest wiele sposobów jednym jest hodowla roślin, a później wytwarzanie z nich, na przykład chleba. Innym nieco dłuższym jest hodowla zwierząt, które musimy najpierw zabić aby dostać mięso, które potem możemy upiec. Z każdego zwierzęcia wypada inny rodzaj mięsa lub nie wypada nic. Mięso wypada z, między innymi:
– krowy- wypada z nich wołowina,
– owce- wypada z nich baranina.
Mięso nie wypada z :
– koni,
– osłów.
Jedzenie, które pozyskamy możemy zjeść od razu lub przyrządzić je. Surowe jedzenie przywróci nam mniej znaczków głodu natomiast upieczone jedzenie przywróci nam kilkukrotnie więcej znaczków głodu.
Jedzenie możemy znaleźć w wioskach osadników gdzie są skrzynie, które bardzo często wypchane są po brzegi łupami oraz jedzeniem. W grę wchodzi również zebranie(kradzież) plonów z pól uprawnych osadników.
Ostatnim sposobem na zdobycie pożywienia jest łowienie ryb. W tym etapie wielu graczy zadaje pytanie „Jak zrobić wędkę w Minecraft?”. Internet aż huczy od podobnych pytań, ale i odpowiedzi znajdziemy tyle co zadanych pytań.
Kwestia „Jak zrobić wędkę w Minecraft?” to bardzo prosta sprawa. Materiały potrzebne do produkcji znajdziemy na każdym kroku. Potrzebujemy dwóch przedmiotów:
– patyk – można wykonać go z desek dowolnego drzewa. Aby wykonać patyk umieszczamy klocek desek w craftingu i pokazuje nam się patyk, który chcemy wykonać.
– nić – ze znalezieniem tego materiału nie powinno być kłopotu. Pająki, obojętnie jakie, dadzą nam nić. Musimy je tylko znaleźć i zabić, jeśli nam się poszczęści to z pierwszego pająka wypadnie nam nić. Pająki możemy znaleźć zarówno w dzień jak i w nocy pełno jest ich w nieoświetlonych jaskiniach.
Jeśli skompletujemy wymagane materiały, potrzebujemy trzech patyków oraz dwie nici, możemy wytworzyć wędkę. Patyki układamy po przekątnej craftingu, a nici w dwóch wolnych polach przy ścianie.
Teraz możemy ruszyć w poszukiwaniu owoców morza na, które czekaliśmy z utęsknieniem.
Jeśli chcemy złowić rybę musimy zarzucić haczyk wędki na wodę, kiedy ryba zacznie brać widoczny na powierzchni wody spławik zacznie zanurzać się pod wodę.
Pytanie „Jak zrobić wędkę w MInecrafcie?” rozwiązane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here