Suplement diety a lek

Suplement diety czy lek – co wybrać? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, które chcą zadbać o swoją koncentrację, kondycję, wspomóc odchudzanie czy też wzmocnić włosy i paznokcie. Coraz większa liczba dostępnych produktów w obu tych kategoriach raczej nie pomaga w podjęciu decyzji. Tymczasem zrozumienie, jakie są najważniejsze różnice między lekami a suplementami diety może przełożyć się na maksymalne zadowolenie z wyboru oraz osiągnięcie pożądanych efektów.

Suplementy są dla każdego

Pierwsza i podstawowa różnica, jaka występuje pomiędzy lekami a suplementami diety to ich przeznaczenie. Jak sama nazwa wskazuje, leki są dedykowane leczeniu bardzo konkretnych, określonych chorób. Z tego powodu nie są to preparaty, które można stosować profilaktycznie

Z kolei suplementy diety mają za zadanie uzupełniać niedobory różnego rodzaju składników organizmie. Obecnie czynniki takie jak duże zanieczyszczenie środowiska czy też coraz bardziej jałowe gleby sprawiają, że te niedobory są powszechne. To właśnie dlatego przyjmowanie odpowiednio dobranych suplementów diety przyniesie wiele korzyści absolutnie każdemu.

Bardziej naturalne i mniej zanieczyszczone – to właśnie suplementy

W konfrontacji leków z suplementami diety dla wielu osób kluczowy jest aspekt ich pochodzenia. Leki bazują przede wszystkim na substancjach pozyskiwanych syntetycznie w warunkach laboratoryjnych. Tymczasem składy suplementów diety oparte są na składnikach naturalnych, zarówno roślinnych – są to na przykład różnego rodzaju zioła bądź superfoods – jak i tych pochodzenia zwierzęcego (mowa tu przede wszystkim o tranie czy też kolagenie). W efekcie są one nietoksyczne, a zawarte w nich dobroczynne składniki doskonale się przyswajają.

Suplementy pozwalają dłużej cieszyć się zdrowiem

Po leki sięgamy wtedy, kiedy dotknie nas konkretna choroba. Natomiast jednym z celów stosowania suplementów diety jest profilaktyka wielu schorzeń, do których powstawania przyczyniają się wielorakie niedobory pokarmowe. Ponadto ich przyjmowanie pomaga zachować przez długie lata młodzieńczy wigor, sprawny umysł czy też silne mięśnie. Innymi słowy – decydując się na odpowiednio dopasowaną do indywidualnych potrzeb suplementację możemy uniknąć przyjmowania różnego rodzaju leków w późniejszych latach.

Większy wybór i lepsza dostępność to plus suplementów

W przeciwieństwie do leków, które w dużej mierze są dostępne tylko na receptę, suplementy diety są o wiele bardziej przystępne. Z łatwością można je zakupić przez internet i w domowym zaciszu wybrać spośród ogromnej oferty suplement na miarę indywidualnych potrzeb. Duża różnorodność tej grupy produktów przekłada się na to, że ich ceny są bardziej zróżnicowane i w rezultacie bardziej przystępna dla każdego portfela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here