Rysowanie od podstaw

Fajnie jest mieć jakąś pasję i w czymś się rozwijać. Daje nam to poczucie spełnienia, relaksuje nas i przynosi radość. Pytanie tylko co wybrać? Możemy np. grać na gitarze, jeździć na rolkach, śpiewać, szydełkować, jeździć konno, tańczyć, malować, rysować. W zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba po prostu znaleźć to, co sprawia nam frajdę i robić to jak najczęściej. Dobry nastrój murowany! Ok, wiemy już co chcemy robić, ale jak się za to zabrać?
Przyjmijmy, że chcemy zacząć rysować. Możemy uczyć się sami w domu lub zapisać się na zajęcia (np. w domu kultury). W księgarniach dostępna jest ogromna ilość podręczników o podstawach rysowania, można więc bez problemu znaleźć coś dla siebie i uczyć się w domu. W zasadzie nie musimy nawet kupować żadnej książki, ale oczywiście możemy to zrobić.
Dzięki internetowi bycie samoukiem stało się bardzo łatwe i to niezależnie od dziedziny. W sieci pełno jest stron poświęconych tej dziedzinie. Na Youtubie pełno jest filmików instruktażowych na temat rysowania i malowania. Nie wychodząc z domu jesteśmy w stanie sami uczyć się rysunku. Jedyne co nam potrzebne to komputer, internet, kartki papieru, ołówki, gumka do ścierania i ewentualnie kredki. W internecie jesteśmy w stanie znaleźć bardzo konkretne wskazówki dotyczące rysowania. Wskazówki, które może być trudno znaleźć w książce. Serfując po internecie możemy znaleźć nawet informacje na temat tego, jak narysować pingwina, dinozaura, Kozołka Matołka lub konkretny model auta. Jak to się mówi, w internecie jest wszystko.
Istnieją także specjalne aplikacje pomagające w nauce rysunku. Taką aplikację pobieramy na nasz smartfon i możemy rysować w dowolnym miejscu. Jesteśmy tam prowadzeni krok po kroku przez tajniki rysowania. Osoby, które czują się już pewnie w tej dziedzinie i nie potrzebują podstaw, mogą oczywiście znaleźć aplikację o wyższym stopniu trudności. Nie będą tam uczeni podstaw, a jedynie będą mogli znaleźć wskazówki jak narysować interesujący ich obiekt, zwierzę czy postać z kreskówki. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Jedyny problem pojawia się, kiedy chcemy pokazać nasze prace i posłuchać zdania specjalisty. Jeśli zależy nam na takiej opinii i wysłuchaniu ewentualnych wskazówek musimy znaleźć kogoś, kto na rysunku się po prostu zda. Jeśli nie mamy takiej osoby w naszym otoczeniu, możemy spróbować udać się na zajęcia z rysunku w jakiejś pracowni artystycznej lub domu kultury. Możemy również spróbować wyszukać taką osobę w internecie i zapytać o możliwość spotkania. Jeśli nie mamy możliwości spotkać się osobiście, być może wystarczy zrobienie zdjęcia naszym dziełom lub zeskanowanie ich wysłanie mailem. Nie każdemu zależy na opinii eksperta. Jeśli chcesz rysować tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji, żadna opinia nie będzie ci potrzebna. Ważne, żebyś ty sam był zadowolony.
Posiadanie pasji bardzo rozwija i pomaga w życiu. Dobrze jest mieć coś, co poprawia nam humor i pomaga zapomnieć o problemach. Rysowanie dodatkowo uspokaja, uczy skupienia i dokładności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here