Bezramowa zabudowa balkonu w różnych aranżacjach

Decydując się na zabudowę balkonu stajemy przed faktem wizualnego uzyskania dodatkowej przestrzeni mieszkania. Niezależnie od wybranej metody montażu, zabudowa balkonów daje wiele różnorodnych możliwości jej aranżacji. Doskonale bowiem odnajdzie się ona jako podkreślenie stylu mieszkania, ale mogą stanowić ciekawą wizualną i użytkową odskocznie, znacznie różniącą się od reszty naszego lokum. W dużej ilości przypadków brak uprzedniego zaplanowania aranżacji balkonu powoduje, że staje on składzikiem gdzie wszystkie elementy są poukładane bez składu i ładu, co znacznie obniża walory estetyczne i nie wykorzystuje pełnego potencjału, który daje ramowa oraz bezramowa zabudowa balkonu. Jedno jest pewne- ta przestrzeń nie pozostanie pusta.

Przeznaczenie balkonu

Zanim wyruszymy na zakupy po meble czy dodatki do naszego balkonu, musimy się zastanowić do czego chcemy go wykorzystywać. To bowiem znacznie determinuje to w jaki sposób powinniśmy dekorować tę przestrzeń. Balkon to zwykle od metra do maksymalnie kilkunastu metrów kwadratowych dodatkowego miejsca, a więc należy gospodarować go w sposób możliwie jak najbardziej multifunkcjonalny. W takim przypadku lepiej jest postawić na jakość kupowanego wyposażenia, jednocześnie ograniczając jego ilość. Dzięki temu łatwo uzyskamy zachowanie spójności balkonu.

Zimowy ogród

W przypadku planowania oranżerii bez wątpienia warto na balkonie zamontować kilka półek czy podestów gdzie ustawimy egzotyczne rośliny doniczkowe. Warto zainwestować w tym przypadku w dodatkowe elementy dekoracyjne np. drewniane kratki, która szybko zamieni się w żywą zieloną ścianę, jeżeli w jej pobliżu zasadzimy rośliny pnące się.

Weekendowa bohema

W tej aranżacji kluczowy będzie dobór mebli. Świetnie odnajdą się w takim rozwiązaniu zarówno klasyczne drewniane krzesła ogrodowe, które połączyć możemy ze stolikiem kawowym w stylu vintage. Do tego jeżeli starczy nam miejsca warto zaopatrzyć balkon w niewielką prostą skrzynię, która po nałożeniu kilku kolorowych poduszek stanie się w mgnieniu oka w fantastyczną sofę.

Plac zabaw

Dzieci uwielbiają zabawę na balkonie. Z tego względu, w zależności od ich wieku i zainteresowań, warto zakupić do niej np. małą piaskownicę lub basenik. Ciekawym elementem, który sprawdzi się zarówno w chłodniejsze wieczory jak i podczas letniej zabawy jest ustawienie na zabudowanym balkonie małego materiałowego namiotu, który da dzieciom oraz rodzicom namiastkę klimatu biwakowania. Tworząc taki plac zabaw największą obawą jest kwestia potencjalnego zbicia szyb np. piłką podczas nieuwagi rodziców, jednak w przypadku zabudowy balkonu przez doświadczone firmy takie jak Szklanorama – https://szklanorama.pl/, wybierane są szyby ze szkła hartowanego, które jest mało podatne na takie uszkodzenia, a w przypadku zbicia nie rozpadają się na ostre kawałki. Mimo to bawiące się dzieci na balkonowym placu zabaw powinny być cały czas pod opieką rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here