myśliwy

Myślistwo to pasja, którą można realizować w mniej i bardziej sprzyjających warunkach atmosferycznych – także zimą i nocą. Warto wówczas odpowiednio zabezpieczyć swój organizm przed utratą ciepła. Niezależnie, czy planujesz polować w ruchu, czy na ambonie myśliwskiej – warto zadbać o komfort organizmu i wybrać podgrzewane akcesoria odzieżowe – czapki rękawiczki. To właśnie przez powierzchnię głowy i dłoni tracimy najwięcej ciepła na otwartej przestrzeni. Poniżej podpowiadamy – jakie akcesoria podgrzewane wybrać i na co zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Czapki podgrzewające – nie tylko dla myśliwych. Jak wybrać czapkę podgrzewającą?

Ochrona głowy jest wskazana szczególnie, gdy polujesz przy niskiej temperaturze lub jesteś wystawiony na działanie wiatru. Długotrwałe przebywanie w niesprzyjających warunkach może doprowadzić do wychłodzenia. Ochrona głowy to najlepszy sposób, by mu przeciwdziałać.

W czapkach podgrzewających zastosowano włókna węglowe, miękkie w dotyku i niewywołujące alergii. Czapki mają klasyczny kształt, pozbawiony pomponów lub innych zdobień. Można je z łatwością rozłożyć – do postaci kominiarki. Osłaniają wówczas dolną część twarzy oraz szyję i część karku. Po rozłożeniu strefy grzejące znajdują się dookoła głowy oraz szyi – mają formę opasek szerokich na 9 cm.

Dla wygody użytkowników, baterię zasilającą zamontowano z tyłu. Jej obecność nie powoduje żadnego dyskomfortu w czasie użytkowania i pozostaje nieodczuwalna nawet w czasie biegu. Mechanizm sterujący pozwala na wybór trzech programów grzania. Najniższy z nich pozwala cieszyć się ciepłem przez 6 godzin, najwyższy – przez 2,5 godziny.

Czapki grzejące wykorzystywane są także podczas długotrwałych wypraw na narty, w góry lub innych aktywności na łonie natury. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zaopatrzenia się w powerbank oraz ładowarkę, które pozwalają na regularne używanie czapki – np. każdej nocy.

Wybór rozmiaru czapki jest dość prosty. Dostępne są najczęściej w ujednoliconych przedziałach – S-M (dla obwodu głowy poniżej 60 cm) oraz L-XL (dla obwodu głowy 60 cm lub więcej).

Podgrzewane rękawice dla myśliwych – dostępne rodzaje i przeznaczenie

Rękawice podgrzewane są dostępne w kilku wersjach, dedykowanych dla różnych pór roku i temperatur, a także dla odmiennych form aktywności.

Do polowania nocą (wiosną i latem), polecamy rękawice cienkie ze specjalnym tworzywem na opuszkach, umożliwiającym swobodną obsługę telefonu lub innych urządzeń elektronicznych. Warto wybierać rękawiczki ze ściągaczem w nadgarstku oraz warstwą ogumienia. Będzie stabilizować twój uchwyt w czasie obsługiwania broni. Akumulator został ulokowany w specjalnej kieszonce przy nadgarstku, po wewnętrznej stronie rękawiczki. Dzięki temu jest odporny na wilgoć i pył.

Dla bardziej wymagających warunków warto sięgnąć po grube rękawice grzejące, wyposażone w dodatkową warstwę wewnętrzną – termoizolującego weluru. Do polowania zimą (przy temperaturze poniżej zera) warto wybrać rękawiczki wodoodporne i wiatroszczelne. Jest to wyposażenie myśliwskie dla fanów polowaniach w ekstremalnych warunkach.

System grzewczy został poprowadzony wzdłuż dłoni oraz palców, co pozwala na optymalną absorpcję ciepła przez organizm oraz jego dalsze rozprowadzenie. Trzy programy pracy pozwalają na wybór temperatury: od 40 do 52 stopni C.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here